Çocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu

ÇOCUK RESİM KURSU 

ÇOCUK RESİM KURSUNUN AMAÇ VE HEDEFLERİ

Türkiye`de eğitim sistemimiz içinde, ne yazık ki sanata ayrılan alan çok az. Öncelikli sanat derslerinin haftada sadece birkaç saate sıkıştırıldığını görüyoruz. Öte yandan müfredattaki sanat dersleri kimi yerde çoğunlukla yetersiz kalıyor. Sanat eğitimi ikinci plana atılıyor çoğu zaman; lüks olarak görülebiliyor yada sadece yetenekli çocukların bu eğitimi almaları gerektiği gibi yanlış bir kanıya sahip bir çokları. Oysaki çocuk eğitiminde en mühim şey, çocuğun sanatı sevmesi, yapmak istemesi, sabır gösterebilmesi başlangıç için yeterlidir. Öncelikle çocuk hangi mesleğe yönelirse yönelsin, kişilik gelişimi için muhakkak sanat eğitimi almış olması gerekir.  Sanat sayesinde bireylerin özgüveni ve estetik beğenisi gelişir, eleştirel bakış açısına sahip olur, yaratıcılığı artar. Sadece bakmaz “görür”. Sanat eğitimi sayesinde özgür düşünür, sorumluluk almayı bilir, üreten, kendini daha iyi ifade eden birey olur. Böylelikle hem kendilerine, hem de topluma katkıları daha da fazla olur. Birde şunu düşünelim.  Hep sanat algısının ne kadar zayıf olduğundan yakınıyoruz Türkiye`de; çocukların gelecek neslin, sanatla bağ kurabilmesini sağlayacak eğitimler sayesinde bu durumu değiştirebiliriz. Bu çocuklar sanatsal beğeniye sahip bireyler olarak “fark yaratacaklardır”. Pek çoğu geleceğin kolleksiyonerleri, sanatseveri olarak karşımıza çıkacak, hatta kimisi geleceğin sanatçısı olacak. Tüm bunlardan yola çıkarak , onların “doğru” ,  “yaratıcı” ve de tabii eğlenceli sanat eğitimleri alabilecekleri kurumumuzu hayata geçirdik. Onları sanata yakınlaştırırken, üretmeyi ,müze kültürü , (hafta sonlarını anne babaların çocukları ile müzelerde geçirmesi kaydı ile) yeteneklerini geliştirmeyi, sağlam bir akla sahip bireyler olmalarını amaçlarken, sadece çocuklar için değil, aileleri de kapsıyor bu sanat ğitim programları.

EĞİTİM PROGRAMIMIZ (GENEL ANLAMDA)

 • Çocuk ve gençlere özel hazırladığımız etkinliklerde, onları sanata bir adım daha yakınlaştırmayı yaratıcılıklarını fark edip, bu becerilerini ortaya çıkarmaktan keyif almalarını ve sanatla izleyici yada üreten olarak uğraşmayı sürdürmek istemelerini sağlamak en önemli amacımızdır.
 • Sanat eğitimlerinde okul öncesi dönemdeki çocukların el becerilerinin gelişiminden, Lise çağındaki öğrencilerin sosyal gelişimleri için bir amaç sunmayı ve özgüvenlerini güçlendirmelerine kadar uzanan pek çok önemli kazanç söz konusu. Sanat Programları, boş zamanı üreterek değerlendirme, gruplar halinde birlikte çalışabilmek, sanat yoluyla duygulu ve düşüncelerini somutlaştırma gibi beceriler kazanmasına araç oluyor.
 • Eğitim programlarımızı ve benzeri  tüm etkinliklerimizi hazırlarken, yaş gruplarına göre ayrı içerikler tasarlıyoruz. Çünkü farklı gelişim evrelerini,  değişen ilgi alanlarını ve becerilerini dikkate alıyoruz. Bunun yanı sıra bu yaş gruplarının gündemdeki konuları ve okul müfredatının getirdiği olumsuzlukları da göz önüne olarak içeriklerimizi şekillendiriyoruz.
 • Çocuklara yönelik çalışmalar kapsamında farklı başlıklar altında etkinlikler düzenliyoruz. Hat sanatı, Heykel sanatı, resim sanatı (ebru, kolaj, suluboya, pastel, guaj, akrilik vs.)tasarım gibi önemli disiplinlerin konu alındığı sürekli atölye, yılsonu karma sergi, kişisel sergi gibi etkinlikler merkezimizin çocuklar için eğitici bir oyun alanına dönüşmesini sağlıyor.
 • Yine bu yıl yapabilirsek (ailelerinde programın bir parçası olmaları yönünde) rehberli olarak yapılacak müze turlarını da eğitim programlarına dahil etmek istiyoruz.
 • Sonuçta çocuklara yönelik projelerimizde temel amaç, çocukların fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı bireyler olarak topluma katılımını sağlamak. Bu nedenle onları hem fiziksel açıdan sağlam kılacak spor ağırlıklı projeler (çocuklara yönelik jimnastik kursumuzun açıldığını belirtirken) hem de kültürel ve sanatsal açıdan yaşamlarına katma değer sağlayacak projeler üretmeye özen gösteriyoruz.

PROGRAMIN  AMACI: İnsan Yaşamında Kişilik gelişiminin temellerinin atıldığı çocukluk yaşlarında; El becerilerinin , çok yönlüleşme yeteneklerinin uzmanlar rehberliğinde yetkinleştirilmesi,İç zenginlik ve hayal dünyalarının resim ve sanat programı çerçevesinde renk ve çizgiyle buluşmasını sağlamak , ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmak, topluma  ve yaşadıkları çevreye saygılı, uyumlu ve mutlu bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır.
       PROGRAMIN İÇERİĞİ: Karakalem Çizim teknikleri, Form anlatım ve görsel ilişkilendirme, Kuruboya tekniği ile çalışmalar, Natürmort ve doğa çalışmaları, karakter yaratımı, Suluboya , Guaj boya , akrilik ve yağlıboya çalışmaları, kolaj , maket çalışmaları, Kil hamuru, strafor baskı, yüksek baskı tekniklerini gösterip yaratıcı ve eğitici çocuk çalışmaları yapılmaktadır.

Derslerimiz grup olup, istenirse özel ders de verilebilinir.

 • Haftada 1 gün 3 saat ders verilmektedir.
 • İlkokul öğrencilerinde malzeme kursumuz tarafından temin edilmektedir.

24 Soru »

 1. Merhaba, 4 yaşındaki kızımı bu kursa göndermek istiyorum. 4 yaş uygun mudur acaba?

  • Evet, 4 yaş başlangıç yaşı olarak belirtilmekle birlikte, çocuğunuzun yetenek ve hazır bulunuşluk düzeyini de değerlendirmek gerekir. Uygun bir zamanınızda merkezimize gelebilirseniz gerekli değerlendirmeyi yaparak daha kesin neticelere ulaşa biliriz.

 2. kızım 7 yaşında resim kursuna göndermek istiyorum.ücretini ögrenmek istiyorum

 3. merhabalar
  oğlum 6 yaşında, resime inanılmaz ilgisi ve öğretmenlerinin söylediğine göre de yeteneğide var. bişeyler yapmak istiyorum resim adına. ben sancaktepede otuuyorum. çalışıyorum. cumartesi öğleden sonra ve pazar günleri müsaitim.

  kursunuz hakkında yazılarınızı okudum.

  fiyat konusunda bilgi almak isterim. yardımcı olursanız sevinirim.

 4. oğlum 6yaşında anasıfına gidiyor gerek öğretmenleri gerek bizim gözlemlerimizde resim konusunda yetenekli olduğunu farkettik geliştirmesi için kursa göndermek istiyoruz ücreti saatleri ve yerinizle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirmiyim lütfen ..

 5. ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER DİLİYORUM. BEN, OĞLUM İÇİN SORMAK İSTİYORUM. BEYLİKDÜZÜ’NDE OTURUYORUM. BİZE EN YAKIN RESİM KURSU NEREDE VAR ? ACABA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM. BU ARADA TABİİKİ HAFTASONU OLMASI GEREKİYOR. EN AZINDAN ULAŞABİLECEĞİM BİR TELEFON NUMARASI VEREBİLİRSENİZ BEN İLETİŞİM KURABİLİRİM. CEVABINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
  KOLAY GELSİN. İYİ ÇALIŞMALAR………

  HÜLYA BAYRAK

 6. Benim 9 yaşındaki oğlum resme çok meraklı onu göndermek istiyorum ancak ücretleriniz nasıl bilmek durumundayım bu benim için çok önemli

 7. Merhaba
  Kızım resimde oldukça yetenekli ve geliştirmesini istiyoruz. 7 yaşında. Kurs programı ve ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Maille dönüş yaparsanız çok sevinirim. Tlf iş ortamımdan dolayı çok kullanamıyorum.
  Teşekkürler…

 8. merhaba kızım 4.5 yaşında.resim kursu ücretinizi öğrenebilir miyim?teşekkürler

 9. Merhabalar, oğlum Nisan ayında 3 yaşına girecek.Kendi yaşına göre çok güzel resimler yapıyor. Kurs için 4 yaşında mı olması gerekiyor?

 10. kızım 7 yaşında.resimde çok yetenekli olduğunu hem ben hemde öğretmeni farkettik. kursunuz hakkında bilgi alabilirmiyim.kızımı resim ve müzik kurslarına nasıl gönderebilirim. haftada 3 saat hafta sonu ise saat kaçta nerde yapılıyor.. bahçelievler siyavuşpaşada oturuyorum.

 11. Gitar kurslarının ücreti ne kadar acaba ?

 12. ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER DİLİYORUM.BENİM İLKOKUL 1.SINIFA GİDEN BİR OĞLUM VAR.KENDİSİ OKULDA SATRANÇ EĞİTİMİ ALIYOR.SATRANÇ EĞİTİMİ ALAN ÖĞRETMENİ RESİME ÇOK KABİLİYETLİ OLDUĞUNU,AYNI ZAMANDADA RESİM YAPARKEN AYRINTILARA DA YAPTIĞINI SÖYLÜYOR.ÇOCUĞUM DA ”BABA BEN RESİMİ ÇOK SEVİYORUM.BEN RESSAM OACAĞIM.”DİYOR.
  SİZDEN RİCAM ÜCRETLER KONUSUNDA BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 13. 9 yaşındaki kızım için düşünüyorum fiyat öğrenebilirmiyim haftanın hangi günleri dersler

 14. merhaba
  9 yaşınndaki oğlumun resi merağı ve yetenekli oldugunu düşünüyoruz ..üçret ve saatler konusunda bilgi alabilirmiyim

 15. 8 yaşında kızım var resim yapmayı çok seviyor saatleri ve ücreti ögrenebilirmiyim

 16. Merhaba,
  Resim Kursunuz ve jimnastik kurslarınız nerede yapılıyor acil cvp vermenizi rica ediyorum.

  Saygılarımla,
  İyi Çalışmalar

 17. merhaba benım 7 yasında kızım var resime cok meraklı anaokuluna gıderken ogretmenı yeteneklı oldugunu ve resım kursuna gondermemız gerektıgını soyledı fakat maddı ımkanlar ve özel sorunlar nedenıyle gonderemedım kızım hep resım yapıyor resım kursunuzdan bızde ucretsız faydalanabılırmıyız tesekkurler…

 18. 9 yaşındaki kızımın resime olan yeteneğinden dolayı profesyonel yardım almasını istiyorum.bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkürler.

 19. merhabalar ben fehmı kızım 8 yaşinda resım yyeteneğı ve merekı çok kayıt ıçın pendık te oturuyorum ilgılenırsenız sevınırım satgılar

 20. merhba ben 9 yasndakı kızm ıcın resım kursunun fıatını ve hangı günlerde ders verldgnı öğrenmek ıstyorum ve adresınızı tam olarak ogrenbelırmym ?

 21. MERHABALAR…3 YASINDAKİ KIZIM ELINDE BOYALAR BÜTÜN GÜN RESİM YAPIYOR,HAYAL DÜNYASI ÇOK GENİŞ VE YAŞINA GÖRE GELİŞİM OLARAK YAŞITLARINDAN ÖNDE GİDİYOR.RESİME OLAN İLGİSİ AŞİKAR.ANCAK KURS İÇİN ERKENMİDİR,YADA EĞİTİME BAŞLAMA YAŞI NEDİR bilgi almak istiyorum…

 22. Yetişkinlere yönelik ne gibi çalışmalarınız olduğunu merak etmekteyim. Yağlı boya resme başlamak amacındayım. Ücret ve çalışma programı konusunda bilgi rica ediyorum. Selamlarımla.

 23. Merhaba,

  9 yasında kızım var. kursunuz hangi gün (Eylül Döneminde) ve fiyat hakkında bilgi alabilir miyim. Daha önce ders almıştı. Sadece boya çalışmalarımı yapıyorlar yoksa karakalem, perspektif gibi çalışmalar var mı? Yaş grupları ayrımı? gruplar kaç kişilik?

  Teşekkürler,

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.